GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 2871548
*
nr 287 1548
Vas
Keramik, Kina, H.33
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt vas
-
4247 Fåtöljer
ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjt..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:19
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
4226 Oljemålning
Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:52
-
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:40
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56
*
Vas
nr 287 1548
Vas
Keramik, Kina, H.33
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2003 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt vas
-
4247 Fåtöljer
ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjt..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:19 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
4226 Oljemålning
Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:52 -
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:40 -
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56